Malta

Malta

Malta - Angielski na wyspie. Na wyspach leżących na południe od kontynentu europejskiego, pomiędzy Sycylią a Północną Afryką znajdują się skaliste wybrzeża Malty urozmaicające liczne zatoczki, strome urwiska i groty. Główne wyspy to Malta, Gozo i Comino. Wyspy Malty leżą na skrzyżowaniu ważnych szlaków morskich i mają wiele dobrze osłoniętych zatok. Malta to jak potocznie się mówi ogromne muzeum pod otwartym niebem. Relikty sprzed tysięcy lat odnajdywane są znacznie łatwiej niż to by się mogło wydawać. Malta to również cel podróży miłośników nurkowania, uważana przez wielu zapaleńców tego sportu za posiadające najlepsze warunki do nurkowania w całym basenie Morza Śródziemnego.

Temperatura wody zapewnia komfort pływania a wyjątkowa przejrzystość pozwala dokładnie przyglądać się życiu podwodnego świata oraz wszystkiego tego co pozostało po wielu latach innych kultur czy też tej trochę nowszej historii związanej z wojnami XX wieku. Turyści szukający wypoczynku lub też miejsca do spędzenia wymarzonych wakacji bez wątpienia znajdą to wszystko na Malcie. Piaszczyste plaże, chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi znajdują się w Cirkewwa i Mellieha.

Malta idealne miejsce na podróże językowe, nasza szoła językowa na Malcie organizuje naukę języka angielskiego na wszystkich poziomach, tutaj z pewnością znajdą Państwo odpowiedni kurs angielskiego. W chwilach pomiędzy nauką języka angielskiego, a kursem językowym w naszej szkole języka angielkiego mają Państwo do dyspozycji szeroki wybór rozrywek. Wyspa niewątpliwie kusi do zwiedzania wspaniałych zamków i starych, średniowiecznych miast chociażby jak "Ciche Miasto" Mdina. Malta i jej stolica Valletta, to główny punkt zwiedzania starych zabytków oraz zrobienia pamiątkowych zakupów. Valletta stanowiła niegdyś siedzibę Zakonu Rycerzy Maltańskich i po dziś dzień zachowały się tam stare mury miejskie oraz imponująca katedra Świętego Jana. Szkoła językowa English Language Academy jest częścią popularnego urlopowego regionu miasta Sliema, w niedalekiej odległości od St. Julian`s i Valetta. Swój urok stolica Malty zawdzięcza również położeniu przy jednym z największych, naturalnych portów świata. Panujący tu klimat śródziemnomorski, nigdy nie śpiące miasto i atmosfera tworzona przez turystów i żeglarzy, z całego świata dodaje temu miastu osobistego uroku i niepowtarzalności. Inną wyspą należącą do Malty jest Gozo leży w odległości 6 km od Malty i często uchodzi za jej miniaturę.

Większość turystów przyjeżdża aby zwiedzić stolicę Rabat, a zwłaszcza usytuowaną na szczycie wzgórza twierdzę, ruiny prehistorycznych świątyń Ggantija i malownicze wsie rybackie Xlendi i Marsalforn. Malta stanowi niewątpliwie idealne miejsce na wymarzone wakacje. Jej niepowtarzalny i specyficzny urok połączony z śródziemnomorskim klimatem nadaje jej unikalności i wyjątkowości. Dlatego też czy kochasz sporty wodne, zwiedzanie czy po prostu odpoczynek na plaży i kąpiele w ciepłym morzu, wszystko to możesz znaleźć na Malcie w połączeniu z efektywną nauką języka angielskiego na jednym z naszych kursów z angielskiego w naszej szkole językowej.